Programlar

Aşağıdaki tabloyu kullanarak programlardan hakkında kısa bilgi alabilir veya İsimlerine tıklayarak detaylı kullanımlarına ulaşabilirsiniz.

– Eğer link daha gelmemiş ise o program hakkında detaylı bilgi yazmamışım demektir.Her an eklenebilir.

VisUAL  Arm Assembly‘de kullanılan bu program görsel öğelere oldukça yer vererek kod yazmamıza izin verir. Profesyonel değildir ancak başlangıç için gayet güzeldir.
 Cpulator Assembly yazmada kullanılan bu program VisUAL’a göre daha karmaşıktır ancak daha gelişmiştir. Fonksiyon ve Memory kullanımında daha çok özelliğe izin verir. Ancak Web tabanlıdır, internetsiz çalışmaz.
Dev C++ Dev C++, C ve C++ yazmak için kullanılan en basit programdır. Başlangıç için mükemmeldir ancak ileri seviye için yetersiz ve yavaş kalır. Arayüzü anlaşılabilir ancak göze pek hitap etmez.
Matlab Matlab, mühendislik alanındakı en popüler programlardan bir tanesidir. Mod yapısı sayesinde farklı amaçlar için kullanıma izin verir ve fonksiyon çeşitliliği ile zor algoritmaları bile tek satırla yazmaya izin verir. Birçok versiyonu vardır öğrenci versiyonu 55 dolar kadardır.
Labview Labview, Blokları kullanarak kod yazmaya izin verir. Tamamen arayüz odaklıdır ve gerçek-zamanlı olarak çalışır. Düğmeler, göstergeler ,kollar bolca vardır ancak bir program oluşturmak oldukça uzun sürer.
Simulink Simulink, Aslında Matlab’ın bir parçasıdır blokları kullanarak kod yazmaya ve sonuçlarını real-time olarak görmeye izin verir. Daha çok similasyon işlerinde kullanılır.
Keil  Keil, Assembly için olabilecek en gelişmiş ve kapsamlı programdır ve aynı zamanda en karmaşık olanıdır. Kart tanımlamaya ve kod yazdırmaya izin verir.
Proteus Proteus, Elektrik devrelerini çizip simülasyonunu yapabileceğimiz oldukça kapsamlı bir programdır.

Mbed

Mbed, STM kartlarının programlamasının yapılabileceği online bir complierdır. Arayüzü Ardunio ile oldukça benzerlik gösterir ve oldukça kaynak içerir.
   

Yorumlar kapatıldı.